Udskriv siden

    Referat fra Stf-møde 27. april 2011

    Af: Lene Christensen


    Bestyrelsesmøde onsdag den 27. april 2011 kl 19 på gården



    Til stede: Irma, Lene, Svend, og Jens Oluf

    Siden sidst:

    Svend kontakter Carlsberg – (har ikke nået det)

    Svend og Ken havde et rigtig godt møde- Svend laver indkøb nu- og spørger Ken hvis der er spørgsmål.

    28. april - Lene deltager i formøde til RC-løb.

    Historisk Løb den 7/5 – Formand Henrik er taget på ferie- så der er brdr. Larsen i rally-afd. Der har overtaget arrangementet.

    Pølsevogn sørger Irma for at hente og bringe og fylde op med varer.. Generator kan lånes på banen,

    Ninna og Dan har ”vagten”- Irma aftaler tidspunkt.

    7 og 8 maj på Nysumbanen:

    Lørdag hjælper Irma, Lone og Lene hinanden, måske ved hjælp af en ”mand” med at fylde salgshusene op og der skal være åben i Depotet.

    Bespisning om aftenen sørger Lene for, og bemandingen er tæt på at være på plads. Irma har bestilt maden + kartoffelsalt til søndag.

    Bemandingen til søndag 8/5 er og tæt på at være på plads. Lene starter med morgenbrød og kaffe. Aftaler med Sonja St. om køb af morgenbrød.

    Zulu i juni

    Irma har kontakten til Zulu. Lene undersøger priser på frokosten og evt. aftensmad.

    Efter RC-løbet skal Irma drøfte priser med Zulu, så næste møde i Stf. skal vi have priserne på plads.

    Næste møde er aftalt til 17. maj kl. 19,00 på gården.

    29.05.2011